SEDAT PEKER VE DİYALEKTİK

31 Mayıs 2021 Yazan  
Kategori Genel, Güncel Bilgiler

Sedat Peker’in videoları hit (en çok izlenen) oldu. İnsanlar merakla bir sonrakini beklemeye başladı. Zaten basına daha önceleri bir şekilde düşen illegal olayların bir mafya lideri tarafından itiraf edilmesi sistemi çatırdatmaya başladı. Sedat Peker’in anlattıkları bana mantıklı geliyor. Suçlananların (Peker’in iddialarına) karşı açıklamaları beni tatmin etmiyor. Ne, nasıl izah edeceklerini beceremediler. Olaylar çok vahim ve-iddia edildiği gibiyse-uluslararası suç niteliğinde(dir). Eğer anlattıkları araştırılır ve doğrulanırsa suça bulaşanları bugün olmasa bile gelecekte iyi günler beklemeyecek. Ancak bugün için yargı ve yürütmenin içinde bulunduğu durumdan dolayı ciddi ve şeffaf bir araştırma yapılacağını sanmıyorum.
Sedat Peker, “Türkmenlere Suriye’deki Türkmenlere benim adıma gönderilen silahlar, SADAT organizasyonuyla El Nusracılara gidiyordu.” dedi. O dönem Peker’in yolladığı yardımlar basında adeta büyük bir övgü ile veriliyordu. Bir insan bu kadar yardımı neyle ve nasıl yapar? Bu hiç sorgulanmadı. Sekizinci videoda anlatılanlar MİT tırlarını da gündeme getirdi. MİT, hükümet, TSK, yargı ve ilgili diğer tüm kurumları akla getirdi.
Sedat Peker suçlamalarını sarayda görev yapan bir bürokrata kadar götürdü. Başka bir deyişle sarayı hedefine aldı. Gelecek videosunda Recep Tayyip Erdoğan’la helalleşeceğini söylüyor. Bu iş nereye kadar gidecek, nasıl olacak ayrı bir konu. Nasıl bir helalleşme? Sedat Peker konuşmaya devam edecek mi? Susacak mı? Ya da yakalanıp getirilecek mi? Farklı bir gelişme mi olur? Şurası bir gerçek ki insanlar Peker’e inanmaya başladı. Daha önce solcuların, sosyalistlerin söylediklerinin, iddia ettiklerinin bugün onları kanlarıyla duş almak isteyen ya da elektrik direklerine asmak isteyen kişi tarafından söylenmesi ilginç gelebilir. Ancak hayat biraz böyle değil midir? Her şey her zaman aynı mı kalır? Güzel zamanla çirkinleşmez mi? Yeni eskimez mi? Doğum ve ölüm bir zıtlık taşımaz mı? Biraz diyalektik öyle değil midir?
Benim bu söylediklerimden Sedat Peker’in sola sempati göstermeye başladığı anlaşılmasın. Hayır, o bir Turancı! Kendisini öyle tanımlıyor. Sosyalizmin mafyayla işi olmaz. Burada olan hakikatlerin bir gün ortaya çıkacağı durumudur. Hayat mutlaka gerçeği ortaya çıkartır. Tanığı olmayan bir fiili dahi ortaya çıkartır. Bizler gerçekler ortaya çıksın istiyoruz.
BÜLENT TEKİN

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yazınız.!